
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1.5 mm |
| RoHS | Compliant |
| Features | Soft Termination |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
Stock: 2655
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11883
Ext.Price$0.11883
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11883 | $0.11883 |
| 10 | $0.04881 | $0.48810 |
| 50 | $0.04280 | $2.14000 |
| 100 | $0.03753 | $3.75300 |
| 500 | $0.03257 | $16.28500 |
| 1000 | $0.02941 | $29.41000 |
| 3000 | $0.02587 | $77.61000 |
| 5000 | $0.02275 | $113.75000 |
| 10000 | $0.02001 | $200.10000 |
